1039 Budapest, Fodros utca 38-40. | Telefon/Fax: 388-65-85 - Telefon: 240-10-70 | E-mail:
OM azonosító: 034832
Alapítvány a Fodros utcai iskoláért Számlaszám: 11703006-20052755 Adószám: 18034271-1-41
Fenntartó intézmény: Észak-Budapesti Tankerületi Központ

Fodrosban megrendezett kerületi versenyek

Kaán Károly Verseny a Fodrosban

Március 4-én tizenötödik alkalommal szerveztük iskolánkban az Országos Kaán Károly Természetismereti Verseny kerületi fordulóját.

 19 ötödik osztályos és 14 hatodik osztályos tanuló mérte össze tudását a nagyon nehéz versenyen. A tananyagon kívül ismerni kellett a Természetbúvár folyóirat cikkeit, képeit és hazánk Nemzeti Parkjait. A feladatlapban volt totó, keresztrejtvény, kakukktojás, párosító feladat, anagramma, asszociáció és képfelismerések.

A szép eredmények bizonyítják, hogy a gyerekek jól felkészültek. A legjobbak április 17-én mérhetik össze tudásukat a budapesti versenyen.

Mindenkinek gratulálunk és további sikereket kívánunk!

5.évfolyam

Tanuló neve Évfo-lyam Felkészítő tanár A tanuló iskolája Össz-pont-szám Helye-zés  
 
maximális pont 100  
Kovács Máté Benedek 5. Bozókiné Havas Katalin Fodros Általános Iskola 91 1.  
Tamás Dávid 5. Tudjáné Sótér Éva Első Óbudai Német Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola 88 2.  
Gajdics Balázs 5. Darvas-Horváth Katalin Dr. Béres József Ált. Isk. 80 3.  
Dániel Csanád Imre 5. Tudjáné Sótér Éva Első Óbudai Német Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola 78 4.  
Bodnár Hanna 5. Tudjáné Sótér Éva Első Óbudai Német Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola 77 5.  
Schreiner Márk 5. Szabóné Kohári Ildikó Bárczi Géza Általános Iskola 72 6.  
Türk Jusztina 5. Szabóné Kohári Ildikó Bárczi Géza Általános Iskola 70 7.  
Trautmann Petra 5. Magosné Kiss Róza Medgyessy Ferenc Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola 69 8.  
Polgár Fanni 5. Mártonné András Mária Dr. Béres József Ált. Isk. 68 9.  
Tyukody Ruben 5. Magosné Kiss Róza Medgyessy Ferenc Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola 65 10.  
Szökő Péter 5. Magosné Kiss Róza Medgyessy Ferenc Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola 64 11.  
Kulcsár-Szabó Bendegúz 5. Várhalmi Eszter Bárczi Géza Általános Iskola 58 12.  
György Petra 5. Darvas-Horváth Katalin Dr. Béres József Ált. Isk. 57 13.  
Ozsvald Dominik 5. Csökönyi Ágnes Óbudai Harrer Pál Angol Nyelvet Emelt Szinten Oktató Ált. Isk. 55 14.  
Rédlich Fédra 5. Csökönyi Ágnes Óbudai Harrer Pál Angol Nyelvet Emelt Szinten Oktató Ált. Isk. 50 15.  
Ficker Máté T 5. Magosné Kiss Róza Medgyessy Ferenc Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola 65 Tartalék Versenyen kívül
Tóth Zsombor T 5. Szabóné Kohári Ildikó Bárczi Géza Általános Iskola 60 Tartalék Versenyen kívül
Kiss Janka Zsófia T 5. Várhalmi Eszter Bárczi Géza Általános Iskola 55 Tartalék Versenyen kívül
Molnár Csenge Kincső T 5. Várhalmi Eszter Bárczi Géza Általános Iskola 36 Tartalék Versenyen kívül

 

6.évfolyam

Tanuló neve Évfo-lyam Felkészítő tanár A tanuló iskolája Össz-pont-szám Helye-zés  
 
maximális pont 100    
Pintye Orsolya 6. Bozókiné Havas Katalin Fodros Általános Iskola 99 1.  
Kiss-Wolf Richárd Endre 6. Tudjáné Sótér Éva Első Óbudai Német Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola 83 2.  
Imre Boróka Eszter 6. Aradi Szilvia Óbudai Nagy László Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola 76 3.  
Hagyó Dorottya 6. Székely Andorkó József Pais Dezső Általános Iskola 62 4.  
Molnár Donáth Levente 6. Varga Judith Dr. Béres József Ált. Isk. 58 5.  
Fodor Zsófia 6. Székely Andorkó József Pais Dezső Általános Iskola 57 6.  
Bodor Albert Etele 6. Varga Judith Dr. Béres József Ált. Isk. 56 7.  
Kalmár Fanni Annamária 6. Varga Judith Dr. Béres József Ált. Isk. 53 8.  
Masáth Maja Petra 6. Molnár Anikó Piltmann Péter Medgyessy Ferenc Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola 50 9.  
Hegedűs Dániel 6. Molnár Anikó, Piltmann Péter Medgyessy Ferenc Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola 48 10.  
Mesterházy Maja 6. Székely Andorkó József Pais Dezső Általános Iskola 46 11.  
Papp Péter 6. Csökönyi Ágnes Óbudai Harrer Pál Angol Nyelvet Emelt Szinten Oktató Ált. Isk. 45 12.  
Halász Vivien 6. Molnár Anikó, Piltmann Péter Medgyessy Ferenc Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola 36 13.  
Szövényi Boglárka T 6. Varga Judith Dr. Béres József Ált. Isk. 68 Tartalék Versenyen kívül

Mindkét évfolyamból az 1.,2.,3. helyezett megy tovább a budapesti versenyre.

 

Csillaglesen Könyvtárhasználati Verseny

 

 

 

Csillaglesen Könyvtárhasználati Verseny 2020. 02. 26. Fodros Általános Iskola

3. osztály:

Helyezés Név Iskola Felkészítő
1. Béres Alíz Fodros Általános Iskola Varga Diána
2. Tóth Dorottya Budapest III. Kerületi Dr. Szent-Györgyi Albert Általános Iskola Radics Rita
3. Reimholz Emma Óbudai Harrer Pál Angol Nyelvet Emelt Szinten Oktató Általános Iskola Sipos Gábor
4. Szabó-Kövesdi Gergő Budapest III. Kerületi Kerék Általános Iskola és Gimnázium Baracsi Katalin
5. Pap Olivér Első Óbudai Német Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola Baán-Misz Zsóka
6. Kemény Ambrus Budapest III. Kerületi Dr. Szent-Györgyi Albert Általános Iskola Radics Rita
7. Horváth Emese Csillaghegyi Általános Iskola Sípos Mónika
8. Pozsonyi Dániel Óbudai Harrer Pál Angol Nyelvet Emelt Szinten Oktató Általános Iskola Sipos Gábor
8. Oláh Orsolya Budapest III. Kerületi Dr. Szent-Györgyi Albert Általános Iskola Radics Rita
9. Várhegyi Áron Első Óbudai Német Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola Baán-Misz Zsóka
10. Németh Medárd Fodros Általános Iskola Varga Diána
11. Cseri Benedek Csillaghegyi Általános Iskola Sípos Mónika
12. Vitéz Botond Pais Dezső Általános Iskola Lévai Krisztina
13. Wenczl Alexandra Budapest III. Kerületi Bárczi Géza Általános Iskola Sziklai Edit
14. Szalay Léda Budapest III. Kerületi Kerék Általános Iskola és Gimnázium Baracsi Katalin
15. Hara Dániel Budapest III. Kerületi Bárczi Géza Általános Iskola Sziklai Edit
16. Matuz Vince Budapest III. Kerületi Bárczi Géza Általános Iskola Sziklai Edit
17. Rahwan Darín Budapest III. Kerületi Kerék Általános Iskola és Gimnázium Baracsi Katalin
18. Dávid Botond Árpád Budapest III. Kerületi Bárczi Géza Általános Iskola Sziklai Edit
19. Benkő Soma Óbudai Harrer Pál Angol Nyelvet Emelt Szinten Oktató Általános Iskola Sipos Gábor


4. osztály:

1. Nyitrai Sára Mária Első Óbudai Német Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola Baán-Misz Zsóka
2. Nagy Antal Fodros Általános Iskola Varga Diána
3. Hauszmann Lili Zsófia Pais Dezső Általános Iskola Lévai Krisztina
4. Elek Nóra Csillaghegyi Általános Iskola Tóth Zsuzsanna
5. Sztrinkai Réka Dr. Béres József Általános Iskola Gálné Eichberger Éva
6. Erőss Kincső Dorottya Első Óbudai Német Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola Baán-Misz Zsóka
7. Balogh Nóra Pais Dezső Általános Iskola Lévai Krisztina
7. Ehmann-Nagy Bettina Budapest III. Kerületi Dr. Szent-Györgyi Albert Ált. Iskola Radics Rita
8. Mákos Anna Óbudai Harrer Pál Angol Nyelvet Emelt Szinten Oktató Ált. Iskola Dubravecz Emese
9. Dankó Panka Dr. Béres József Általános Iskola Gálné Eichberger Éva
10. Egerszegi Dániel Budapest III. Kerületi Dr. Szent-Györgyi Albert Általános Iskola Radics Rita
10. Rácz Eszter Jázmin Fodros Általános Iskola Varga Diána
11. Matics Luca Csillaghegyi Általános Iskola Tóth Zsuzsanna
11. Király Csaba Budapest III. Kerületi Kerék Általános Iskola és Gimnázium Baracsi Katalin
12. Kadenszki Gerda Óbudai Harrer Pál Angol Nyelvet Emelt Szinten Oktató Ált. Iskola Dubravecz Emese
12. Csiszár Dalma Óbudai Harrer Pál Angol Nyelvet Emelt Szinten Oktató Ált. Iskola Dubravecz Emese
13. Tóth Zoltán Óbudai Harrer Pál Angol Nyelvet Emelt Szinten Oktató Ált. Iskola Dubravecz Emese
14. Szászkay Mátyás Budapest III. Kerületi Bárczi Géza Általános Iskola Sziklai Edit
15. Kovács Polett Budapest III. Kerületi Dr. Szent-Györgyi Albert Általános Iskola Radics Rita
16. Máj Aletta BudapestIII. Kerületi Bárczi Géza Általános Iskola Sziklai Edit
16. Srankó Zsófia Budapest III. Kerületi Bárczi Géza Általános Iskola Sziklai Edit



III. kerületi Szépíró verseny

 

Az idei tanévben ismét a Fodros Általános Iskolában került megrendezésre a III. kerületi Szépíró verseny, melyre az előző évhez hasonlóan szép számmal jelentkeztek a diákok.  11 kerületi iskolából összesen 33 nevezett gyermek érkezett.
A verseny célja, hogy teret biztosítson mindazon tanulók számára, akik tehetsége a kézírás szépségében  is megmutatkozik. 
Csakúgy mint tavaly, az idén is alapos szemrevételezést igénylő  feladat hárult a zsűrire, nehéz volt a döntés meghozatala a szebbnél szebb munkák rangsorolásában.
Ezúton is szeretnénk gratulálni a szép eredményekhez, részvételhez és további sok sikert, kitartást kívánni a jövőben is.

 

Iskola neve Tanuló neve (csapat esetén tagok nevei) Évfolyam Felkészítő tanár neve Korcsoport Helyezés
Budapest III. Kerületi Óvoda, Általános Iskola, Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény Takács Tamás András 2. Lakatos Teremi-Nikoletta I. 1.
Bárczi Géza Általános Iskola Mayer Anna Opál 2. Koncz Fanni I. 2.
Krúdy Gyula Angol- Magyar Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola Hóbor Balázs Áron 2. Bajai Judit I. 3.
Kerék Általános Iskola és Gimnázium Gomány Szebasztián 2. Petkes Elvira I. 4.
Bárczi Géza Általános Iskola Sárdi Gréta 3. Burucs Erika II. 1.
Aquincum Angol-Magyar Két tanítási Nyelvű Általános Iskola Czipó Jana Nóra 3. dr Ráczné Halányi Nóra II. 2.
Óbudai Nagy László Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola Horváth Noémi 3. Kubinszkyné Szegedi Henrietta II. 3.
Fodros Általános Iskola Horváth Dzsesszika 3. Nagy Ildikó II. 4.
Óbudai Harrer Pál Angol Nyelvet Emelt Szinten Oktató Általános Iskola Zemann Noémi 3. Siegl Judit II. 5.
Dr. SzentGyörgyi Albert Általános Iskola Hohl Brigitta 3. Jakab Mária II. 6.
Dr. SzentGyörgyi Albert Általános Iskola Maróti Dóra 4. Torday Andrea III. 1.
Óbudai Harrer Pál Angol Nyelvet Emelt Szinten Oktató Általános Iskola László-Papp Karina 4. Siegl Judit III. 2.
Bárczi Géza Általános Iskola Tóth Nikolett 4. Sztrida Elvira III. 3.
Csillaghegyi Általános Iskola Gálfi Máté Zoltán 4. Nagyné Varga Evelyn III. 4.
Fodros Általános Iskola Horváth Alíz 4. Nagy Ildikó III. 5.
Aquincum Angol-Magyar Két tanítási Nyelvű Általános Iskola Báll Diána Dóra 4. dr Ráczné Halányi Nóra III. 6.
Óbudai Nagy László Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola Dósa Viktória 4. Kubinszkyné Szegedi Henrietta III. 7.
Csillaghegyi Általános Iskola Püspöki Amira Blanka 5. Felhősi Katalin IV. 1.
Kerék Általános Iskola és Gimnázium Kántor Maja 5. Léder Ágnes IV. 2.
Fodros Általános Iskola Gómann Armandó 6. Nagy Ildikó IV. 3.
Dr. Béres József Általános Iskola Nedeczky Adrienn 5. Kuszkó Judit IV. 4.
Óbudai Harrer Pál Angol Nyelvet Emelt Szinten Oktató Általános Iskola Viszolajszky Diego 5. Siegl Judit IV. 5.
Fodros Általános Iskola Tatár Emőke 6. Nagy Ildikó IV. 6.
Aquincum Angol-Magyar Két tanítási Nyelvű Általános Iskola Gyimesi Gréta 5. dr Ráczné Halányi Nóra IV. 7.
Csillaghegyi Általános Iskola Gregorcsok Szonja 5. Felhősi Katalin IV. 7.
Óbudai Harrer Pál Angol Nyelvet Emelt Szinten Oktató Általános Iskola Horváth Anna 8. Siegl Judit V. 1.
Fodros Általános Iskola Kovács Inge Csenge 7. Nagy Ildikó V. 2.
Fodros Általános Iskola Berke Fanni 8. Nagy Ildikó V. 3.
Óbudai Harrer Pál Angol Nyelvet Emelt Szinten Oktató Általános Iskola Bódi Ádám 7. Siegl Judit V. 4.
Kerék Általános Iskola és Gimnázium Bubori Blanka 8. Léder Ágnes V. 5.
Bárczi Géza Általános Iskola Mészáros Lukács Imre 8. Bába Imréné Juhász Zsuzsanna V. 6.
Dr. Béres József Általános Iskola Kádasi Bernadett 8. Kuszkó Judit V. 7.
Aquincum Angol-Magyar Két tanítási Nyelvű Általános Iskola Azari Márton 7. Dr Ráczné Halányi Nóra V. 7.